گوگل همیشه به فکر افزایش رضایت کاربران هست تا اینکه موتور جستجو دیگری نتواند جایگزین گوگل شود و بخاطر همین موضوع الگوریتم های گوگل در سال های متوالی و پشت سرهم به وجود آمدند تا نتایج جستجو به هدف و نیاز کاربران نزدیک و نزدیک تر شود. الگوریتم های گوگل با تغییراتی که در هسته گوگل ایجاد می کنند، راندمان نمایش نتایج را بالا میبرد و راه استفاده از سئو کلاه سیاه را می بندد.

الگوریتم های گوگل

انواع بروزرسانی های گوگل

گوگل الگوریتم های متفاوتی را ارائه داده است و هر کدام برای بهبود بخشیدن به بخش خاصی از موتور جستجو گوگل ایجاد گردیده است که در ادامه به بررسی هر کدام از الگوریتم ها در مقاله ایی مجزا خواهیم پرداخت. دقت کنید که مقالات در حال تکمیل شدن می باشند و در آینده تمام الگوریتم ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

الگوریتم رنک برین از پیشرفته ترین الگوریتم های گوگل می باشد که به صورت هوش مصنوعی و مبتنی بر یادگیری ماشینی ارتقا پیدا کرده است. Rank Brain با تبدیل کلمه کلیدی به مفهوم کلیدی سعی در ارائه محتوا عالی و خوب به کاربر می باشد. در الگوریتم رنک برین گوگل سعی کرده است که دیگر هیچ سرچی بدون پاسخ نماند و با یافتن نزدیکترین منظور به نظر کاربر، نتایج را نمایش می دهد. میزان رضایت کاربر از نتایج از جمله اطلاعات و دیتاهایی می باشد که هوش مصنوعی گوگل برای نتیجه گیری های خود مد نظر قرار می دهد.

الگوریتم رنک برین

الگوریتم پاندا دقیقا مانند پاندای کونفوکار خشن و بی رحم است. الگوریتم پاندا برای مقابله با محتوای بی کیفیت و تکراری آمده است.در صورتی که صفحه خالی در سایت دارید و یا اینکه محتوا کپی شده در سایتتان می گذارید باید نگران باشید. در صورتی که محتوا بی کیفیت، تکراری، کپی شده و کوتاه در سایت بگذارید، باید منتظر ورود پاندای گوگل باشید که شمارا جریمه کند پس به فکر کیفیت محتوای تولید شده خود باشید. در این مقاله می توانید به صورت کامل در مورد الگوریتم پاندا مطالعه کنید.

پاندا

الگوریتم تازگی محتوا نام با معنی است که گوگل انتخاب کرده است و همانطور که پیداست در مورد بروز بودن محتوا می باشد. محتوای صفحات اعم از محتوای صفحات وبلاگ و یا محتوای صفحات خدمات و فروشگاهی باید بروزرسانی شود و گوگل علاقه دارد تا محتوای گذشته و قدیمی بروز شوند و دوباره در اختیار کاربران قرار بگیرند. زیرا ممکن است برخی مفاهیم تغییر معنی بدهند یا در برخی موارد نیز علوم کاملتر شده باشند که احتیاج هست محتوا نیر بروزرسانی شود لذا در این الگوریتم گوگل تمرکز خود را بروی بروزرسانی گذاشته است حال اینکه با چه روش هایی این کار باید انجام شود را در آموزش رایگان سئو ما ببینید.

الگوریتم تازگی محتوا

ابگوریتم BERT که بر پایه هش مصنوعی ایجاد شده است تحولی عظیم در نتایج جستجو را ایجاد کرد. هوش مصنوعی بِرت با تمرکز بروی مفهوم های کلیدی و با فهم و دانش بروی معانی حروف اضافه سعی دارد که بهترین نتیجه و بالاترین امکانات را در اختیار کاربران قرار دهد. میزان رضایت کاربران از نتایج پس از این الگوریتم به شدت بالاتر رفته است. شما نیز باید با این الگوریتم آشنا شوید و سایت خود را برای آن آماده کنید پس همین الان برای یادگیری سئو آماد باش چون می تونی به صورت رایگان تمام مباحث سئو را آموزش ببینی.

الگوریتم BERT