سئو چیست ؟

اگر بخواهیم خیلی ساده به تعریف سئو بپردازیم، هراقدامی منطقی و غیر متقلبانه ایی که باعث شود تا سایت ما رتبه های بهتری را در نتایج گوگل کسب را سئو می گوییم و خب مشخصه که وقتی سایتی در رتبه 1 گوگل قرار داشته باشه، میتونه درآمد بالایی داشته باشه پس میخواهیم آموزش سئو را شروع کنیم تا بهترین گوگل باشیم.

آموزش سئو در سئوگاه به صورت خصوصی انجام می شود و به  دو صورت تدریسی خصوصی برای دانشجویان و تدریس سئو برای شرکت ها و آموزش پرسنل شرکت ها برای انجام خدمات  و امور مربوط به سئو می باشد.

با یادگیری SEO و کسب تجربه در این کار، می توانید به عنوان فریلنسر، حضوری یا خود اشتغالی با درآمد نسبتا بالا مشغول به کار شوید و در این راه ما در کنارتان هستیم.

آموزش پروژه محور و منطبق بر نیاز بازار کار

مزیت اصلی یادگیری سئو در سئوگاه را همیشه در یاد داشته باشید که شما برای کار در کسب و کارها آموزش خواهید دید و به هیچ وجه آموزش در اینجا به صورت تئوری نخواهد بود بلکه با انجم پروژه و خدمات منتورینگ تا انتهای کنار شما خواهیم بود و همچنین مدیران کسب و کارها اصلا نگران نباشند زیرا می تواندی با پشتیبانی سئوگاه به اهداف و خواسته خود در فروش و خدمات دیگر برسند.

آموزش سئو

آموزش سئو می خواهید ؟

اگر مایل هستید که از خدمات آموزش سئو سایت seogah استفاده کنید، نیاز داریم که فرم زیر رو پر کنید تا ما بتونیم بررسی اولیه رو داشته باشیم و بعدش جلسه حضوری بزاریم که مفصل تر صحبت کنیم پس از همین جا شروع کن برای یادگیری SEO. برای انجام فرآیند خدمات سئو و مشاوره می توانید اطلاعات خود را برای ما بفرستید تا کارشناسان سئوگاه با شما تماس بگیرند و یا به صورت مستقیم با ما در تماس باشید.

اطلاعات خود را ثبت کنید

با ما در تماس باشید

شما می توانید به صورت مستقیم با مشاور خدمات سئو در تماس باشید و تمام سوالات و ابهامات خود را سوال نمایید.

سرفصل های یادگیری سئو در Seogah

ما در سئوگاه سعی کرده ایم که تمام سرفصل لازم برای یادگیری سئو را در نظر بگیریم تا شما برای کار در محیط های حرفه ایی آماده باشید و از این آموزش سئو را در 3 دسته سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال پیش می رود. در ابتدا سعی می کنیم که از مباحث سئو داخلی شروع کنیم و در خلال بیان این مباحث به بیان تکنیکال نیز خواهیم پرداخت و سپس مباحث مربوط به سئو خارجی یا off page seo را برایتان آغاز خواهیم نمود. همراه با آموزش به عنوان یکی از خدمات سئو ما باشید.

نقشه راه آموزش سئو

یادگیری سئو چقدر زمان لازم میبره؟

یادگیری سئو فرآیند خیلی زمانبری نمی باشد و شما می توانید تمام مباحث مربوط به آموزش را در ۲ الی ۳ ماه دریافت نمایید اما تجربه در این یادگیری بسیار مهم می باشد. در هنگام یادگیری سئو تمام مباحث لازم در سطح مقدمات، متوسط و پیشرفته برای شما گفته می شوداما با توجه به متغییر بودن اصول سئو در صنوف مختلف نیاز به تجربه خواهید داشت تا با برخورد با مسائل تلف به دنبال راه حل آن باشید. در آموزش سئوگاه سعی شده است تا بیان نکات برآمده از تجربه بتوانیم بیشترین اطلاعات ممکن را برای شما آماده و فراهم نماییم و در این راه شیرین همواره در کنار شما خوهیم بود.

منتورینگ سئو

خدمات منتورینگ و هم مسیر بودن در طول آموزش و حتی بعد از اتمام دوره پروژه تدریس شامل حال اعضا خواهد بود و شما می توانید سوالات و چالش های خود را در هنگام کار با سایت مطرح نمایید.

چقدر زمان میبره که بیام صفحه اول گوگل ؟!

اقداماتی که در بخش قبلی اشاره شد تنها عناوین بسیار کلی از اقداماتی می باشد که انجام خواهد شد و در بسیاری از موارد و با توجه به روند پیشرفت پروژه نیاز به موازی کاری و انجام خلاقیت هایی برای پیشی گرفتن از رقبا می باشد.

سئو فرآیندی می باشد که نتایج آن در طول زمان مشخص خواهد شد لذا زمان مشخصی را برای رسیدن به صفحه 1 گوگل و رتبه 1 نمی توان مشخص نمود زیرا الگوریتم های گوگل دائما در حال تغییر می باشند، تصمیم گیری در مورد رتبه بندی تماما به گوگل و هوش مصوعی آن وابسته می باشد و رقبا شما نیز همزمان در حال تلاش برای کسب رتبه های بالاتر می باشند و همین موضوع باعث جذابیت سئو و رقابتی شدن آن می باشد.
اما در سئو و فرآیند انجام آن روند صعودی هواره قابل پیش بینی می باشد و انتظار می شد در بازه زمانی 6 الی 9 ماهه میزان ورودی سایت و همچنین رتبه صفحات در کلمات کلیدی مهم افزایش یابد.

آموزش سئو رایگان

در این بخش شما می توانید آموزش های رایگان سئو تیم سئوگاه را مشاهده و مطالعه نمایید و برای شروع کار و تا سطح مقدماتی این مقالات کافی می باشد و برای آموزش پیشرفته سئو می توانید درخواست ابتدای این صفحه را تکمیل نمایید.

بخش بندی های سئو

در این قسمت به معنی واقعی و بخش های مختلف سئو اشاره شده است. سئو به صورت کلی به دو بخش سئو داخلی و سئو خارجی تقسیم بندی می شود که به تفکیک برای هر بخش می توانید از آموزش های سئو seogah استفاده کنید.

اجرای پروژه سئو

سئو چیست ؟

سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimazition ( بهینه سزی سایت برای موتور جستجو ) می باشد. خب یعنی چی ؟ خیلی به زبان ساده بخوام بگم سئو یکسری اصول و قوائد برای کسب رتبه های برتر در نتایج جستجو گوگل می باشد. مطمعنا تا بحال کلمه ایی را در گوگل سرچ کرده اید و گوگل هم نتایجی را برای شما نمایش داده است اما چرا سایت X در رتبه یک و سایت Y در رتبه 2 قرار میگیرد ؟ گوگل پارتی بازی می کنه ؟ مطمعنا که خیر، چون گوگل به هیچ عنوان اهل پارتی بازی نیست و به صلاحیت سایت ها امتیز میده و هرچقدر صلاحیت سایت شما بیشتر باشد پس رتبه بهتری را کسب می کنید.صلاحیت سایت به واسطه رعایت اصول SEO مشخص می شود. حالا متوجه شدید که سئو چیست؟ 

سئو داخلی

سئو داخلی چیست ؟

سئو داخلی که با اسم SEO on page میشناسیم چیست؟ سئو داخلی تعریف جدیدی نسبت به سئو ندارد بلکه در عملکرد و نوع وظایف خلاصه می شود. سئو داخلی به این معنی می باشد که هر اقدامی که شما در داخل سایت خود انجام می دهید اعم از اضافه کردن محتوا، لینک سازی داخلی، سئو تصاویر، بهینه سازی ساختار تگ های هدینگ، اصلاح تایتل و متادیسکرپیشن و … از زیرمجموعه های سئو داخلی می باشد. در مقابل سئو داخلی چه موردی قرار دارد؟ بله درست گفتید، سئو خارجی می باشد که اقدامات خارج از سایت شما را شامل می شود. حالا سئوگاه در این سری از آموزش های رایگان سئو خود اقدام به بررسی پارامترهای سئو داخلی کرده و اگر میخواهیم خیلی خوب تسلط پیدا کنید، الان وقتشه!

سئو خارجی

سئو خارجی چیست ؟

سئو خارجی که با نام SEO off page نیز شناخته می شود مربوط به اقداماتی است که در خارج از سایت انجام می شود. اهمیت سئو خارجی بسیار بالا می باشد اما این به معنی نیست که از سئو داخلی مهمتر است بلکه مکملی قوی برای آن می باشد. سئو خارجی از این نظر مهم است که حساسیت گوگل بروی آن بسیار زیاد می باشد و ممکن است خیلی زود جریمه شوید. هرجایی که گوگل حس کند در ساخت بک لینک یا سوشال مدیا و … تقلب کرده اید سریعا به سراغتان می آید و مورد جریمه قرار خواهید گرفت. حالا برای اینکه سئو خارجی خفنی داشته باشید، می توانید این مقاله رو مطالعه کنید.

الگوریتم های سئو

هیچ گاه گوگل به صورت مستقیم در مورد اینکه برای سئو سایت چه اقداماتی باید انجام دهید صحبت نمی کند اما دستورالعمل هایی از باید و نبایدهایی که در این راه وجود دارد را در قالب الگوریتم برای متخصصین سئو منتشر کرده است که برخی ااین الگوریتم ها مبتنی بر هوش مصنوعی می باشد. در این قسمت ا آموزش سئو به سراغ الگوریتم های گوگل رفته ایم.

الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین

الگوریتم رنک برین از پیشرفته ترین الگوریتم های گوگل می باشد که به صورت هوش مصنوعی و مبتنی بر یادگیری ماشینی ارتقا پیدا کرده است. Rank Brain با تبدیل کلمه کلیدی به مفهوم کلیدی سعی در ارائه محتوا عالی و خوب به کاربر می باشد. در الگوریتم رنک برین گوگل سعی کرده است که دیگر هیچ سرچی بدون پاسخ نماند و با یافتن نزدیکترین منظور به نظر کاربر، نتایج را نمایش می دهد. میزان رضایت کاربر از نتایج از جمله اطلاعات و دیتاهایی می باشد که هوش مصنوعی گوگل برای نتیجه گیری های خود مد نظر قرار می دهد.

پاندا

الگوریتم پاندا

الگوریتم پاندا دقیقا مانند پاندای کونفوکار خشن و بی رحم است. الگوریتم پاندا برای مقابله با محتوای بی کیفیت و تکراری آمده است.در صورتی که صفحه خالی در سایت دارید و یا اینکه محتوا کپی شده در سایتتان می گذارید باید نگران باشید. در صورتی که محتوا بی کیفیت، تکراری، کپی شده و کوتاه در سایت بگذارید، باید منتظر ورود پاندای گوگل باشید که شمارا جریمه کند پس به فکر کیفیت محتوای تولید شده خود باشید. در این مقاله ا سری آموزش های سئو seogah می توانید به صورت کامل در مورد الگوریتم پاندا مطالعه کنید.

الگوریتم تازگی محتوا

الگوریتم تازگی محتوا

الگوریتم تازگی محتوا نام با معنی است که گوگل انتخاب کرده است و همانطور که پیداست در مورد بروز بودن محتوا می باشد. محتوای صفحات اعم از محتوای صفحات وبلاگ و یا محتوای صفحات خدمات و فروشگاهی باید بروزرسانی شود و گوگل علاقه دارد تا محتوای گذشته و قدیمی بروز شوند و دوباره در اختیار کاربران قرار بگیرند. زیرا ممکن است برخی مفاهیم تغییر معنی بدهند یا در برخی موارد نیز علوم کاملتر شده باشند که احتیاج هست محتوا نیر بروزرسانی شود لذا در این الگوریتم گوگل تمرکز خود را بروی بروزرسانی گذاشته است حال اینکه با چه روش هایی این کار باید انجام شود را در آموزش رایگان سئو ما ببینید.

الگوریتم BERT

الگوریتم BERT

ابگوریتم BERT که بر پایه هش مصنوعی ایجاد شده است تحولی عظیم در نتایج جستجو را ایجاد کرد. هوش مصنوعی بِرت با تمرکز بروی مفهوم های کلیدی و با فهم و دانش بروی معانی حروف اضافه سعی دارد که بهترین نتیجه و بالاترین امکانات را در اختیار کاربران قرار دهد. میزان رضایت کاربران از نتایج پس از این الگوریتم به شدت بالاتر رفته است. شما نیز باید با این الگوریتم آشنا شوید و سایت خود را برای آن آماده کنید پس همین الان برای یادگیری سئو آماد باش چون می تونی به صورت رایگان تمام مباحث سئو را آموزش ببینی.

ابزارهای گوگل

برای سئو سایت نیاز به یادگیری ابزارهای سئو دارید زیرا برای دریافت آمار، خطاهای احتمالی در سایت و همچنین آنالیز روند صعودی یا نزولی کاربران باید از این ابزارها استفاده کنید پس اول باید با ابزارهای سئو آشنا شویم و سپس هر یک را به صورت جداگانه آموزش ببینیم.

ابزارهای سئو

14 ابزار کاربردی سئو را بشناسیم

برای انجام پروژه های سئو باید از ابزارهای کاربردی سئو در حوزه سئو خارجی و داخلی و تکنیکال استفاده کرد اما در میان انبوهی از ابزارهایی که در بازار وجود دارد، کدام یک بهتر و راندمایی بالاتری دارد. بدون استفاده از ابزارهای سئو، موفقیتی بدست نمی آید زیرا شما نمی دانید کهدر کدام موقعیت قرار دارید و آیا خطا و هشداری از سمت گوگل برایتان آمده است یا خیر  در این مقاله به بررسی 14 ابزار کاربردی سئو پرداختیم و همچنین مشخص کردیم که هر یک از این ابزارها در کدام بخش و مرحله سئو به کار می آید.

سرچ کنسول

آموزش مقدماتی سرچ کنسول

سرچ کنسول یکی از قدرتمندترین ابزارهای سئو می باشد که گوگل در اختیار مدیران سایت قرار می دهد. در این ابزار شما می توانید نرخ ورودی کاربرانی که از طریق جستجو گوگل وارد سایت می شوند را مشاهده کنید. گزارشات سئو در ابزار سرچ کنسول شامل هر سه بخش سئو داخلی، خارجی و تکنیکال می شود که اغلب متخصصین سئو از گزارشات مربوط به سئو خارجی استفاده نمی کنند زیرا دیتاهای قوی و کاملی را در اختیار قرار نمیدهد اما در بخش on page و technical فوق العاده می باشد. در این سری از آموزش سئو ما به بررسی مقدماتی و پیشرفته از ابزار سرچ کنسول پرداخته ایم.